Elhunyt Tőkés István

2016. január 16., címkék: In memoriam, in memoriam, erdélyi egyházkerület, tőkés istván

Életének századik évében, kolozsvári otthonában, gyermekei és unokái körében pénteken elhunyt Tőkés István református lelkész, egyházi író, teológiai professzor, az Erdélyi Református Egyházkerület volt püspökhelyettese.

Több lehetőséget lehetett volna találni az igazi ügy képviseletére

2011. május 04., címkék: erdélyi református, tőkés istván, Határon túl, erdély, kitüntetés

Tőkés István, a nemrég magyar állami kitüntetésben részesült nyugalmazott kolozsvári teológiai professzor vall életéről, családjáról és az erdélyi magyarság kilátásairól.